#13 Drabble November (SJ-M)

14. listopadu 2016 v 0:44 | Erebos |  Drabble November
Možná by stálo za myšlenku, jestli by nebylo lepší tyhle drobnosti psát v nějakou normální hodinu, jinak budou všechny sdílet jisté "půlnoční téma". Smějící se


Zhoumi se vymotal z přikrývky, podlaha zastudila do nohou, když se zvednul a vydal se ke dveřím. Nebyl si jistý, co jej vzbudilo, ale měl své podezření.

Celý byt byl utopený v šeru, dokud nenahlédl do hlavní místnosti. Jedno z nejpohodlnějších křesel bylo otočeno k oknu, zalité měsíčním světlem zatímco kolem se táhly stíny. Nad opěradlem bylo vidět jen neposlušnou kštici, ale to stačilo.

Chtěl se zeptat, ale Henry jej předběhnul: "Nemůžu spát." Chvíli mu trvalo, než si vše spojil, ale pak měl chuť se praštit. Zapomněl. Nedošlo mu, že je úplněk. Byly to noci, kdy mladší trpěl nespavostí, z nějakého důvodu neschopen zamhouřit oči.

"Chceš najít léky na spaní nebo něco?" zeptal se, i když už znal odpověď. Henry nenáviděl léky jakéhokoliv druhu, což se jen potvrdilo, když mladší zavrtěl hlavou.

Zhoumi sledoval občasný pohyb v křesle, ale únava jej zmáhala stále víc a ze zkušenosti věděl, že Henry jeho přítomnost stejně nejspíše nevnímal, ztracený kdesi ve své vlastní mysli, uzavřen mezi notami a nekonečnými texty. Někdy mu přišlo, že tohle byl pro mladšího jeden z nejcennějších momentů, ta chvíle mezi nocí a svítáním plná ticha, kdy jej nikdo nerušil a kdy mohl být opředen svými výtvory, vším, co jej těšilo, než na něj dolehla realita dne a kruté očekávání a předsudky okolí.


Nepřemýšlel nad svým rozhodnutím, kdy se přesunul na gauč, připraven strávit noc. Nabídnout Henrymu svou přítomnost bylo to nejmenší, co mohl udělat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 22. listopadu 2016 v 0:33 | Reagovat

...já taky nespím, když je úplněk. Strašná prdel toto, většinou z toho vznikají velmi... zajímavé... díla.

2 Hatachi Hatachi | Web | 27. prosince 2016 v 13:31 | Reagovat

Úplněk...celkem zajímavý úkaz, který na mě nemá žádné účinky. Prostě spim jak medvěd. A jelikož jsem nezažila nespavost, tak ani nevím, jak se Henry cítil. Ale jistě to není příjemné :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz