#7 Drabble November (Shinhwa)

8. listopadu 2016 v 1:53 | Erebos |  Drabble November
Takové hloupé, rádoby sladké cosi. A znovu Shinhwa! Smějící se


Eric se nikdy nepovažoval za přehnaně sentimentálního nebo romantika nebo tak něco. Schovával si fotky celé Shinhwy z jejich nejdůležitějších momentů. Měl spoustu tretek, které mu připomínaly jejich cestu, a schovával si všechny důležité dárky, které od ostatních kdy dostal. Bylo to tak se vším, alespoň to byla jistá… výmluva, kterou pro danou situaci měl.

"Proč máš jako tapetu na telefonu fotku Andyho?" zajímal se Hyesung zatímco se něčím zabýval u kuchyňské linky. Eric doufal, že to byla večeře, protože dneska nemusel nic dělat a to se týkalo i jakékoliv aktivity v kuchyni, i kdyby to mělo být jenom ohřát si něco v mikrovlnce. Ještě že jeho kolega bydlel tak blízko.

Pozvedl k Hyesungovi oči přes opěradlo gauče: "Jen tak? Prostě se mi líbila, až se mi bude líbit tvoje, tak budu mít jinou. Nebo někoho jiného." Byla to lež, přímo z jeho úst. Tu fotku už měl tak rok a odmítal jenom myslet na to, že by se to mělo změnit.

Podle pozvednutého obočí mu to mladší muž neuvěřil ani na vteřinu, ale zůstal mlčet. Eric si nebyl jistý, jestli to bylo dobré znamení, nebo ne.
****
"Hyung!" neslo se už z chodby před jejich studiem, výkřik doprovázen dusotem nohou. "Eric-hyung! Půjč mi telefon, rychle!" vpadnul dovnitř Andy jako velká voda, oči vytřeštěné, tvář zbrocená potem. Panika v hlase mladšího vymrštila leadera do akce, sklouznul ke své tašce a zoufale zahrabal v jedné z kapes, jen aby mohl dotyčný přístroj předat.

Andy se roztřeseně usmál, prsty pobíhajíc po obrazovce. Přiložil mobil k uchu, vtiskl bezmyšlenkový polibek na Ericovu tvář a pak začal zběsile chrlit pokyny komukoliv na druhé straně hovoru. Zdálo se, že se něco dělo s jednou z jeho skupin, ale situace pravděpodobně nebyla tak vážná, jelikož se do jeho tváře začala vracet barva a jeho postoj se postupně uvolňoval.

Leader si oddechnul, s lehčím srdcem se vrátil k předchozí rutině. Nebyl zrovna fanoušek tance, ale nehodlal dopustit, aby jejich performance byla méně než dokonalá. Nedostal se daleko, než se za ním objevila Andyho silueta. "Díky, hyung. Tahle situace se musela vyřešit urgentně."

"Není zač, Andy," odmávnul to starší, přesvědčen, že diskuse skončila. "Jen hoď ten telefon zpátky do tašky." Mladší zmizel z dohledu a Eric se znovu ponořil do rutiny, přesvědčen, že je opět sám, než jej znovu vyrušil cizí hlas.

"Mám se ptát, proč máš mojí fotku jako pozadí plochy?" Maknae se na něj díval zpod řas, plachý a zvědavý zároveň. Za ty roky se skoro vůbec nezměnil a Ericovi se slova zadřela v hrdle. Nedokázal mu lhát. Ne Andymu, z mnoha důvodů.

Zhluboka se nadechnul, vyhledal pohled mladšího v odrazu zrcadla. "Protože jsi nádherný."

Andyho tváře se zalily horkostí, skousnul si spodní ret, ale bylo vidět, tak se mu koutky roztáhly v nesmělém úsměvu. Otočil se ke dveřím a Eric ho sledoval odcházet, než se mladší otočil a nesměle zašeptal: "Používám jednu z tvých." Zmizel z místnosti dříve, než si to starší muž stačil přebrat v hlavě.


Jen čtyři stěny byly svědkem onoho jedinečného úsměvu, který se vykreslil na Ericově tváři.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 8. listopadu 2016 v 20:42 | Reagovat

Ááááááááááá! Ty ani _netušíš_, jak si cením každé povídky na Shinhwa, protože na ně fakt _nikdo_ (kromě syna) nepíše. Přijde mi to škoda. A tohle bylo tak strašně moc zlaté! (a Sunho je vážně nádherný... ačkoli já zatím měla na tapetě jen Junghyukovu fotku...) (protože úsměv a bílý svetr, yay!)

2 Hatachi Hatachi | Web | 27. prosince 2016 v 13:08 | Reagovat

To bylo tak sladce nevinné :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz