#14 Drabble November (GDYB)

15. listopadu 2016 v 0:05 | Erebos |  Drabble November
Já už asi ani nebudu komentovat co to tady kokotím. Smějící se Enjoy!


Zběsile čmáral po papíře, myšlenka za myšlenkou než se ztratily pod vlnou dalších idejí, občas škrtal, přepisoval, než přeskočil na jiné téma. V hlavě příliš mnoho věcí najednou, byly neodbytnější než pálení očí, ztuhlé svaly a křeč v prstech.

Jiyong slyšel otevření dveří, ale nenamáhal se zvednout hlavu, jen ten zvuk spustil další lavinu podnětů, které chtěl zachytit na papír, než se ztratí v nekonečném chaosu jeho mysli.

"Co to nechat na jindy, Jiyongie?" nahlédl mu Youngbae přes rameno, podělil se s ním o svoje teplo. Ani si neuvědomil, jaké bylo ve studiu chladno.

Ruka se dál míhala po papíře: "Neruš. Múza mě prakticky přetáhla přes ksicht. Beru, dokud je co." Bylo to jednodušší, když byl s Baem. Už jenom proto, že po těch letech ho starší nejenom chápal, ale ani si nebral k srdci, když na něj štěkal a obecně byl příjemný jak osina v zadku.

"Až na to, že očividně nepoznáš, kdy to je múza, co tě praští a kdy deska stolu na které přistaneš, když jsi přetažený."

Musel se zasmát, nešlo jinak, a konečně zvednul pohled. Youngbae se na něj jemně usmíval, hlava nakloněná na stranu. Ani si neuvědomil, kdy obešel stůl a postavil se před něj.

Jiyong věděl, že jej jeho nejlepší přítel klidně odtáhne za límec, pokud uzná za vhodné. "Ještě chvíli?" pokusil se smlouvat, hlava stále plná nápadů, nyní mnohem intenzivnější vlivem situace. Nové možnosti, nové asociace, které nechtěl zahodit.

"Patnáct minut, potom tě odnesu násilím, pokud budu muset," pokýval Youngbae hlavou, a přesunul se ke gauči, připraven počkat. Dotvořil tak povědomou obraz, familiární přítomnost ve studiu za ta léta, která spolu strávili.


Jiyong se znovu ponořil do chaosu podpořeného jeho múzou, ticho studia přerušované jen škrábáním tužky po papíře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 22. listopadu 2016 v 0:30 | Reagovat

Tento typ povídek/drabble mám snad nejraději. Nebo... ne nejraději, spíš jen... jak bych to řekla. Strašně mě to fascinuje - textaři a jejich práce. (aktuálně nejvíc u Namjoona teda...). Jsem ráda, když někde něco takového vidím.

2 Hatachi Hatachi | Web | 27. prosince 2016 v 13:34 | Reagovat

Moc hezké :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz