#25 Drabble November (Junho/Junsu - Kim twins)

26. listopadu 2016 v 0:46 | Erebos |  Drabble November
Nevím, odkud nápad k tomuhle přišel, ale strašně se mi líbila ta představa Junha a Junsua jako malých dětí a naprosto zbožňuju jejich vztah (a dvojčat obecně) a tak tu máte tohle. I když si nejsem 100% jistý, nakolik to dává smysl... Enjoy! Smějící se


Junsu bezmezně miloval své dvojče. Junho byl jeho drahocenný starší bráška, silný a rozumný a o to děsivější byla jeho nehybnost. Junsu cítil slzičky klouzající po tvářích, které setřel pěstí, jistý, že jeho bráška by se trápil, kdyby ho takhle viděl.

Byli jenom děti hrající si v zahradě, v jednu chvíli plni smíchu a v té další byl všude křik a slzy a krev a ani nevěděl, co se stalo, zatímco se vše kolem něj pohybovalo trochu moc rychle a všechno se zdálo příliš nereálné.

Nevěřícně sledoval, jak se za nosítky s Junhem zabouchly nemocniční dveře a jen částečně si uvědomoval stisk na svých ramenou, jak se jej maminka snažila zastavit, aby se nerozeběhl za svým bratrem.

"To bude v pořádku, uvidíš," setřela mu pár slz a s povzbudivým úsměvem se přesunula na jednu ze židlí vyrovnaných podél stěny, zatímco jeho otec se postavil vedle ní.

Junsu udělal pár nejistých kroků směrem ke dveřím, za nimiž byl Junho, oči zafixované natolik, že nezaregistroval lékaře hovořícího s rodiči, dokud nezaslechnul část rozhovoru, slova: "…otázka života a smrti," jej roztřásla a vyplavila na povrch další slzy.

"Ahoj Junsu," kleknul si před něj doktor s jemným úsměvem na rtech. "Určitě máš brášku hodně rád, viď?" Junsu jen zuřivě pokýval hlavou. "A myslíš, že bys mu mohl trošičku pomoct? Mohl bys bráškovi dát krev, aby se mu udělalo lépe?"

Neexistovala možnost, že by odmítnul. Jestli to znamenalo, že jeho dvojče bude v pořádku, byl ochoten uskutečnit i tu největší oběť.

Pevně objal svoje rodiče, zašeptal upřímné "Mám vás rád," a nechal se oním lékařem odvést, aniž by se jedinkrát otočil.
***
Dr. Lee sledoval, jak se drobný chlapec položil na lůžko, pár slz stále na tvářích. Zranění jeho bratra nebylo vážné, ale nemocnice neměla velké zásoby krve a po diskusi s rodiči pacienta souhlasili, že potřebné minimum mohlo být darováno mladším z dvojčat bez nejmenších následků na zdraví.

Sledoval, jak k němu Junsu zvednul pohled, drobounké zoubky na spodním rtu, než se zeptal: "Postaráte se o Junha, že jo?"

"Slibuji, že je v těch nejlepších rukou," usmál se na něj a sledoval, jak dítě pokývalo hlavou a nechalo si zavést jehlu.

Klesla mu víčka, aniž by zaprotestoval proti jistě nepříjemnému odběru a na místnost padlo ticho, během něhož se Dr. Lee zabýval nezbytným papírováním, než jej ze zamyšlení vytrhnul drobný hlásek.

"Za jak dlouho umřu?"

Zděšeně se otočil, nevěříc svým uším. Mladší dvojče na něj upíralo velké oči, prakticky klidné. "Slyšel jsem, jak jste říkal mámě, že je to o životě nebo smrti."

Měl pocit, že se v něm vše sevřelo a svět se mu převrátil naruby. Tohle dítě bylo naprosto přesvědčené a dobrovolně připravené, že položí svůj život, aby jeho dvojče mohlo žít.

"Ne, to… neboj, my…" neměl slov a musel se zhluboka nadechnout, než byl schopen sestavit smysluplnou větu. "Nic se ti nestane, neumřeš. Potřebujeme jenom trošičku krve, ale nic se ti nestane. A bráška bude v pořádku. Říkal jsem tvým rodičům, že to není zranění, které by ohrozilo jeho život. Tys myslel…"

Sledoval, jak Junsu vykouzlil úsměv, šeptajíc: "Jsem rád, že bude zdravý." Otřesen až do morku kostí nad celou situací, netušil, jak by měl reagovat, jak se chovat.


Tohle musela být bezelstnost ve své nejčistší formě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sairen Sairen | 1. prosince 2016 v 20:52 | Reagovat

... e... ehm... hm... (tolik k smysluplnému komentáři)

2 Hatachi Hatachi | Web | 27. prosince 2016 v 14:11 | Reagovat

Ach bože...tohle bylo...tohle byla rána pod pás, protože tady u toho brečim jako debil. Naprosto dokonalé.
Jak jsem už u jedné z povídek uvedla...zbožňuju Bang twins, ale zbožňuju i Kim twins.
Je pravda, že mají mezi sebou jistou telepatii. Jen moje sestřenice moc spolu nevychází...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz