Happy New Year

1. ledna 2015 v 0:00 | Erebos |  K-pop
Hey! Smějící se Šťastný Nový rok Vám všem!


Proč jen si myslel, že by oslavy konce roku mohly proběhnout v relativním klidu a míru. Minhyuk si povzdechnul a znovu protočil oči.

Celý ten kolotoč začal už ráno, když se jeho kolegové vyvalili z postelí a uvědomili si, co za den vlastně je. Létající oblečení a nebezpečné mávání končetinami nebylo nic nového, ovšem jakmile se vymotali z místností, začal ten pravý Silvestr. Konkrétně tehdy, když Eunkwang, jako zodpovědný leader, vyběhl před dům a hodil tak spektakulární držku na náledí, které tam neočekával, že ho museli odvézt do nemocnice. Tedy, samozřejmě až po tom, co se mu všichni přestali smát a až když se jim nepodařilo ho přesvědčit, že rozhodně nemá zlomenou páteř.

Samozřejmě takový svátek nemohl končit jenom jedním neštěstím a Minhyuk musel přemýšlet nad tím, kterého idiota napadlo poslat zrovna jejich dva nejmladší na nákup. Skončilo to tím, že v dormu měli zásobu alkoholu, že to snad bylo na hranici legálnosti, nehledě na pytle křupek a brambůrků, které tam zřejmě zůstanou ležet na ozdobu, jelikož kvůli té neustálé dietě se na takové věci nemůžou snad ani podívat. Ještě by přibrali.

Na otázku, který blbec mohl poslat jejich dva nejmladší nakupovat, mu nedlouho poté odpověděl pohled na Changsuba, který se kolem něj snažil nenápadně proplížit s takovým množstvím pyrotechniky, že se mu až orosilo čelo při představě, že by to mohlo bouchnout. A tichý maniakální Changsubův smích ten pocit jenom umocňoval. Hyuk alespoň schoval všechny zapalovače i sirky, ale i tak mu bylo jasné, že s něčím takovým jeho kolegové počítali a opatřili si vlastní zásoby.

Když Peniel vyběhnul z domu s křikem, že k šampaňskému patří jahody, neměl už ani sílu ho zastavit a připomenout mu, že dvanáct měsíčků je jenom pohádka a že mu žádný dědeček nevykouzlí kýbl čerstvých jahod. A i kdyby, rozhodně to nebude dost na to, aby to naplnilo to monstrum, které všichni za kýbl označovali, i přesto, že by se do něj jeden z nich mohl posadit a ještě by zbylo místo, a které za sebou Peniel táhnul s neidentifikovatelným americkým pokřikem. Nutno podotknout, že se vrátil až těsně před přípitkem s mírně promodralou kůží, ale bohužel nikdo nebyl ve stavu, aby se o to nějak více zajímal.

Aby to neměl tak lehké, Hyunshik se dostal ke sladkostem a díky extrémně vysoké dávce cukru v krvi prakticky lezl po zdech a stropě, chechtal se snad všemu, na co se upřela jeho pozornost a nakonec skončil visíce na vánočním stromku, prozpěvujíc si něco o tom, že je andělíček. To se mu téměř splnilo, když stromek předvídatelně vzdal svou snahu stát vzpřímeně a raději se skácel i se svou nadměrnou zátěží. Zvuk podobný dopadu bomby otřásl pravděpodobně i základy a po bližším prozkoumání zůstaly po Hyunshikově těle v podlaze vyraženy několikeré důlky. Nikdo mu ovšem nepomohl, neboť Eunkwang nadrogovaný prášky se držel Minhyuka jako klíště a prozpěvoval si všechny Disnehyho pohádkové soundtracky. Naproti tomu Sungjae a Ilhooh zrušili několik lahví alkoholu a snažili se o rvačku, u níž vlastně nikdo nevěděl, kvůli čemu vznikla a skončila pouze několikerými řeznými rankami a modřinami (které vznikly díky tomu, že oba byli na svých nohou tak nestabilní, že se nejenom netrefili do svého protivníka, ale absolutně se minuli a nárazem se setkali s televizí na jedné a stolem na druhé straně).

Hyunshik se nakonec z podlahy seškrábal sám a ve svém cukrovém rauši se mu podařilo odkudsi vytáhnout Changsuba, zneškodnit jej s válečným pokřikem a několik dalších hodin svému staršímu kolegovi maloval na tvář "krásnou masku". Vzhledem k tomu, že v ruce držel lihové fixy, se jeho výtvor následně dostával dolů jen velmi, velmi blbě.

Každá minuta před půlnocí se stala agonizující, když se všech šest idiotů nějakým způsobem sešlo na jedné vlnové délce a začali zpívat. Na to, že jsou boyband a poměrně často zpívají, se jednalo o neidentifikovatelný vřískot o hlasitosti přibližně startujícího letadla. A velice falešný vřískot písniček z pohádek nebo dívčích songů, jejichž texty často skončili jako špatná parodie na porno.

Minhyuk mohl předvídat nehoráznou bolest hlavy. Bohužel se mu nepodařil ani nečistý trik, kdy se snažil přenastavit hodiny, aby mohl svým kolegům nalhat, že půlnoc je mnohem dříve a tím dříve se jich mohl zbavit. Dosáhl pouze toho, že se ostatní chtěli zabavit před skutečnou půlnocí a k jeho šoku se kdoví proč domnívali, že lití vosku je naprosto bezpečné a zábavné. Vzhledem k tomu, že se kvůli této činnosti zmátožil i Eunkwang (kterému samozřejmě nic nebylo a léky už ztrácely svůj účinek), musel nakonec Minhyuk hasit jenom dva ručníky a ošetřit jen pár desítek popálených prstů. Včetně těch na nohou, což nepochopil, jak se jim povedlo.

K jeho hrůze se na odpočítávání zmátožili všichni, Peniel se prakticky doklepal do tepla (bez jahod, překvapivě) a leader jako zodpovědná a rozumná osoba (taková blbost) použil k otevření šampaňského nůž, jelikož nemohl najít meč a nikdo mu v tom nestihl zabránit. Při leaderově nesmírné šikovnosti se láhev rozbila a nůž pokračoval v plynulém pohybu směrem ven z okna. Podařilo se jim naplnit jednu celou sklenku… než byla roztříštěna masivním střepem ze zdemolované láhve. Zbytek si tiše vyšuměl na sedačce, kde zůstal flek, který nešel vyčistit ničím.

Eunkwangovi bohužel nic nezabránilo ani ve druhém pokusu, tentokráte však již s pouhým vyndáním špuntu. Předmět doličný ovšem trefil Changsuba mezi oči, který se bez hlesu složil na zem. Hyunshik se mu vydržel smát ještě několik hodin, Peniel tiše rozmrzal na podlaze, Ilhoon se Sungjaem nemelodicky chrápali s mírnou otravou alkoholem. Eunkwang stál nad tím zmatkem s nechápavým pohledem a Minhyuk mu jednoduše vzal šampaňské, dopřál si jeden lok na Nový rok, další dva, aby uchránil svoje nervy a s přáním do nového roku adresovaném nikomu konkrétnímu se otočil na patě s úmyslem zaspat jakýkoliv další problém.


"Proč já?!" posteskl si, když se z obývacího pokoje po třiceti vteřinách ozval křik.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | 1. ledna 2015 v 12:53 | Reagovat

Šťastný Nový rok. Hodně štěstí, zdraví a lásky. Mnoho námětů na další skvělé povídky.
Věrnou múzu, která tě nikdy neopustí.
Brzo se uzdrav...

2 jongsuk jongsuk | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 4:34 | Reagovat

Ty jsi takové zlato!
NA BTOB se jen tak něco nevidí a tohle...
Moc prosím - ještě něco na ně napiš!
Jinak to bylo moc zábavné, díky~

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz