1. - Nejsi nic 2/2

13. října 2014 v 1:04 | Erebos |  Hračka
Blog je děvka a nechce to schroupat celé, tak tuhle máte druhou část
Enjoy Smějící se


"Víš," opře se prodejce do židle a s vyfouknutím dalšího cigaretového kouře pokračuje: "nikdy bych tě netipoval, že skončíš jako překupník. Na druhou stranu, asi je to dobrý utajení. Stejně si ale nedokážu představit, co s tím děláš. Já to předvádim jako zrůdy a mám z nich peníze. A když se něco stane, zlikviduju to ekologicky - vždycky je tu koho krmit. Ale ty..." Uhasí cigaretu o desku stolu a s opovržením se zahledí ven z maringotky na vyděšenou skupinu jeho zrůd.

Yesung se na svého společníka nedůvěřivě zadívá a nakonec se jen nevěřícně zasměje. "Opravdu, na to, že cestuješ napříč zemí, vůbec nevíš, co se děje."

Oba znovu upadnou do ticha, až to starší nevydrží a přesune svůj pohled od venkovního shonu zpět na kupce: "Mám čekat na vysvětlení, nebo už ti vyzkratoval mozek?"

"Jen mě překvapuje, že se k tobě takové zprávy nedonesly. Jeden by řekl, že současná situace přeje takovým, jako ty."

Majitel cirkusu jen zavrčí. "Buď to vyklop, nebo běž. Tady na tvoje snobáctví není nikdo zvědavej. Holt mě jenom napadlo, proč někdo jako ty hledá mě, jenom aby nakonec koupil kus živýho masa."

Vzteklé funění přeruší až Yesungův hlas. "Společnost se v poslední době hodně změnila. Už dávno není v módě chovat malé psy nebo cokoliv. Rozšířila se vlna... ne otroků, ale... jak to říct... No, začalo se jim říkat "hračky". Prostě lidi - ženy i muži, ale na ještě nižší úrovni, než zvířata nebo antičtí otroci. Nejsou nic, prostě jenom majetek vychovaný k uspokojení svého pána. Někdy se dokonce i cvičí jako "fucktoys" - hračky na šukání. Znáš to, dohodnutá manželství, sňatky kvůli majetku a těch skandálů kvůli milencům... Fucktoys se tak ale neberou. Je to věc, takže i když se to dostane na veřejnost, pořád je to používání věci. Když někdo používá vibrátor, taky to není nevěra ani důvod zájmu bulvárů. Takže každý, kdo něco znamená, nebo chce znamenat, shání hračku. A co bych to byl za obchodníka, kdybych se nepřizpůsobil tak výnosnému trendu..." Při poslední větě mu na tváři vykvete samolibý úsměv.

"Takže sis zařídil bordel, Yesungu? Možná mě to ani nepřekvapuje..."

Mladší jen nespokojeně mlaskne. "Ale fuj. Bordel je tak útočné a nečisté slovo. Mám... podnik, obchod s živými hračkami."

"Stejně to nevysvětluje, proč ses táhnul za mnou."

"Řekněme, že patříš mezi lidi, o kterých vím, že jim nevadí trocha toho nelegálního obchodu. Přeci jen - pořád tu je dost těch, kteří naše obchody neschvalují a naše prodejní artikly se jim zdají pobuřující. Pořád vykřikují něco o lidských právech a tak. Vím ale, že ty to tak nebereš. A hlavně jsem počítal s tím, že tady by se dal najít nějaký... prodejní materiál. V poslední době se neuvěřitelně zvýšila poptávka po svalnatějších mužích, tak mě napadli artisté nebo tak něco." Přehodí nohu přes nohu a trochu si odkašle. "No, sice jsi mi neprodal to, co by se mi hodilo, ale něco se s tím ještě udělat dá. Snad. A navíc, proč jsem jel za tebou. Napadlo mě, že většina cirkusáků jsou zoufalci. Potřebují peníze nebo střechu nad hlavou, nejčastěji úplně všechno. Je jednodušší je přesvědčit o... výhodnosti smlouvy."

"Smlouvy."

Další úsměšek. "Oh, jistě. Jde o tohle. Přeci jen, ve světě se náš trend až tolik netoleruje, proto vláda - protože z toho taky něco mají a vůbec - přišla s jednoduchým zákonem v náš prospěch. Člověk vlastně není "hračka" ale může se jí stát, pokud se vzdá všeho - práv, povinností, sebe. Jakmile podepíšou smlouvu..."

"Vždycky mi bylo jasný, že seš bastard, Yesungu, ale že až tak," uchechtne se nevěřícně starší a hrábne do kapsy pro ampulku drogy. "Víc vědět nechci, padej."

Kousek skla putuje do dlaně nového majitele načež se oba muži s lehkým pokývnutím rozloučí. Majitel cirkusu dokonce vyprovodí svého hosta ke dveřím maringotky, ostražitýma očima sledujíc jeho přípravu k odjezdu. Jeho vlastní zaměstnanci pracují opatrně, hlavně jej nevyrušit nebo nerozčílit, je-li ti kůže milá. Lvi už budou mít hlad a masa je málo. A smrt by to nebyla rychlá.

Už-už si chce oddychnout, že je ten otravný ksicht pryč, načež se jeho kupec ještě vykloní z okna svého předraženého auta (i se šoférem, snob) a zakřičí: "Dvě věci - nikdy jsem tu nebyl a neznáme se. A jmenuje se to nějak?"

Výsměšně se zakření; tak on má strach, že by měl kvůli němu potíže ve svém rádoby dokonalém životě? No co, to už není jeho starost. A jméno? Jako jméno té věci? "Vim já? Uváděli ho nějak se stříbrem. Možná Stříbrnej kluk, to mě nezajímá. Si to pojmenuj, jak chceš," a s těmi slovy se zabouchne v maringotce.

Yesung si pro sebe jen pokývne hlavou a očima sklouzne ke kleci, v níž je jeho další přírůstek. Tak stříbrný...

"Teď už nejsi nic, Eunhyuku."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | 13. října 2014 v 19:01 | Reagovat

Zajímavé toto :-?
Jsem zvědavá, co si pro Eunhyuka Yesung přichystal.
Moc se těšim na další díl ;-)

2 Kim Lula Kim Lula | Web | 16. října 2014 v 8:10 | Reagovat

Asdfghjkl miluju tě! Za toto tě miluju! A klidně obrostu mechem a pavučinou při čekání na další kapitolu, protože to rozhodně stojí za to. Je to úžasné, fakt. A napsala bych víc, kdyby nebylo tak pozdě a já nespěchala na seminář :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz