6. line

6. března 2014 v 17:59 | Erebos |  78 line
Tahle kapitola je tak šílená, že se z ní až sype cukr Smějící se Sorry, okay? Nemůžu za to Smějící se Jinak, woah, vážně, někdy se vás tu denně kmitne vážně hodně, to je neuvěřitelné... Jen tak mimochodem, zase se dostávám do těch párů na které nevím, co vymyslet, takže asi bude zase nějaká odmlka, než bude další díl. Ale vynahradím vám to, slibuji, už mám rozepsanou jednu kapitolovku a možná začnu ještě s jednou... Enjoy!

Couple: Kibum/Ryeowook

Kibum nerozhodně přešlápl na místě a očima nerozhodně těkal po přeplněných policích s vystaveným zbožím. Nemohl se rozhodnout, co by měl koupit a rozhodně mu nepomáhal fakt, že jej kdykoliv může někdo poznat a skončil by zavalen horou pološílených fanynek. Bezděčně se otřásl odporem při té představě a znovu se obrátil k výběru.

Záplava křiklavých barev a materiálů, tvarů a velikostí, vlastně všechno mu motalo hlavu. Měl sto chutí si nafackovat. Jak mohl být tak příšerný kamarád a zapomenout na narozeniny svého nejbližšího kolegy? Ne že by chtěl zapomenout, to ani v nejmenším, vždyť se na to tolik těšil! Jenže… v poslední době jim toho společnost nakládala tolik, že si ani neuvědomoval, co za den v týdnu je. To, co je za významnou událost, se dozvěděl, až když bezděčně zabloudil na některou ze sociálních sítí, které byly zahlcené blahopřáními k Ryeowookovým narozeninám. Bylo mu samo ze sebe špatně. Možná právě proto nyní stál uprostřed obrovského hračkářství a snažil se vybrat něco dostatečně roztomilého a velikého, aby si vyžehlil i tenhle úlet, který se Wookie nikdy neměl dozvědět.

"Promiňte," ozvalo se za ní znenadání, až leknutím nadskočil. "Pomohu Vám nějak?" Podle uniformy prodavačka zdejšího obchodu, příjemně se usmívající. Odpověděl jí vlastním úsměvem a zavrtěním hlavou, než jej zarazil pohled na dárek, který by mohl být právě to pravé, co právě hledal. "Vlastně… vážně by se mi vaše pomoc hodila," rozzářil se a už se hnal k vybranému dárku. Jo, to bude ono.
*****
Tiše se s kluky chichotali, když připravovali hlavní narozeninové překvapení. Hodně jim hrálo do karet, že byl Wookie z posledních dní tak utahaný, že pochrupoval na sedačce v obýváku.

"Jako andílek," zamumlal tiše leader. Ostatní mu museli dát za pravdu. Jejich maknae byl jednoduše roztomilý. Pár pramínků kratších vlasů mu spadalo do čela, nos měl mírně nakrčený a povystrčený spodní ret. Pěsti měl jako malé batole zatnuté a vtisknuté pod bradou, což spolu s jeho drobným tělem schouleným do klubíčka jen podtrhovalo jeho zranitelnost.

Shlukli se kolem něj a chvilku jej jen pozorovali. Až když se začal nenápadně vrtět pod silou jejich pohledů, zavelel někdo: "Je čas." Kangin si s Hankyungovou pomocí vyzdvihl nejmladšího do náruče a otočil se směrem ven z místnosti s ostatními za zády.
*****
Ryeowooka vzbudila změna polohy, ale stále nebyl s to donutit mozek k činnosti, tudíž se jen zamrvil a nehodlal to dál řešit. Pohyb jej však už začal znepokojovat. Zděšeně zakňoural, ale tělo jej neposlouchalo, stále byl příliš unavený a oční víčka měl jako slepená k sobě. Čísi dlaň jemně se mu prohrabující vlasy jej ale kupodivu uklidnila. Otupeným mozkem mu bleskla myšlenka, že nejspíš jen usnul a kluci nechtějí, aby ho druhý den bolela záda, a tak ho přenášejí do postele. To mu potvrdil i pohyb, jak jej někdo pokládal. Znovu se začal propadat do tvrdého spánku, když…

"Uááááááááááá," zaječel vyděšeně a najednou byl plně probuzený, jen trochu dezorientovaný. Vyděšeně máchal rukama po tom, kdo jej sem přinesl, ale nebylo mu to nic platné. Až potom si uvědomil, že sedí v koupelně, po krk ve vaně a všichni kluci postávali kolem. Sklopil pohled a vytřeštil oči. "He?" vypadlo z něj nechápavě.

"Všechno nejlepší!" ozvalo se mnoho hlasně a se smíchem. Na tváři se mu rozlezl obrovský úsměv. Vzpomněli si! Spokojeně se culil, když mu zpívali Hodně štěstí a na konci zatleskal rukama. Mokré tričko jej začalo nepříjemně tížit a až tehdy si uvědomil, že vlastně nesedí ve vodě. Vrazil do tekutiny prst a olízl jej. Očka se mu rozzářila. "Kakao!" Další smích jej ujistil o tom, že přesně tak to bylo myšleno.

Chvilku ještě strávili blahopřáními, než někdo zahlaholil: "A teď dárky!" Několik kluků se ještě rozprchlo ven a jiní již začali gratulovat a předávat zabalené balíčky. Nakonec se vedle vany nakupila hromada nových věcí a někdo přinesl něco k pití i na zakousnutí. V trochu stísněném prostoru se rozjela opatrná oslava. Ryeowook na sobě nedal znát, že ho mrzí, že jediný, kdo mu žádný dárek nedal, byl jeho nejbližší přítel Kibum.

Ani si neuvědomil, že se v chladnoucím mléce začal klepat zimou. Všiml si toho až Leeteuk, jako správný leader. "Pojď ven," usmál se na něj, pomohl mu vylézt a postrčil jej do sprchy. "Smyj ze sebe to kakao, než zaschne a hlavně si pust teplejší vodu, ať se zahřeješ. My zatím připravíme obývák. Suché oblečení máš na poličce," usmál se upřímně a rozcuchal mu vlasy. Jako poslední vyběhl z koupelny, zaklapnul za sebou dveře a nechal nejmladšího o samotě.

Ryeowook se vytřepal z těžkého oblečení a zalezl si pod horkou sprchu. Až tam si dovolil nechat vyklouznout z oka jednu slzu. Za celou tu dobu se Kibum ani nenamáhal mu popřát, nic. A to si myslel, že k sobě měli docela blízko. Zavrtěl nad sebou hlavou; chová se jako malý. Ale stejně ho to mrzelo. Nakonec ale zavrtěl hlavou, zastavil vodu a jen co se zase oblékl, vyběhl ven. Nenechá si tím přeci kazit narozeniny!

Když mu padl pohled na obrovský dort uprostřed stolu, málem se rozplakal štěstím. Byl nádherný! Už se chystal, že k němu padne na kolena a sfoukne všechny svíčky, když se za ním ozvalo tiché: "Ryeowookie?" Otočil se a spadla mu brada.

Kibum za ním stál, vedle sebe obrovitou plyšovou žirafu, už na pohled měkkou a s velkýma očima. Mohl jí sahat možná po kohoutek a kolem těla by ji rozhodně neobejmul. Vypískl nadšením a vrhl se staršímu do náruče, stisknul jej a začal poskakovat kolem největšího dárku. Kožíšek, který přímo volal po pomazlení, okamžitě projel prsty a pak žirafu objal kolem krku. "Je úžasná," zamumlal a usmál se na Kibuma. "Děkuju, moc." Pak ale zjistil, že plyšák je mnohem těžší, než by být měl. Otočil se tázavě na dárce.

Kibum se zasmál, když se Ryeowook pokusil obří plyšovou hračku zdvihnout a zjistil, že něco není úplně normální. "Má něčím vyplněné nohy a část těla, aby byla stabilnější, a celkově je mnohem lépe vycpaná. Můžeš se na ní posadit," vybídl mladšího, a když uviděl ty jiskřičky v očích, pomohl mu vyskočit na plyšový hřbet. Obrovský úsměv, který se maknaemu rozlil po tváři, mu byl dostatečným poděkováním.

Ryeowook se hlavou opřel o měkoučký krk a spokojeně se díval po místnosti. Tohle byly nejlepší narozeniny. Ani si to neuvědomil a teplo vycházející z plyše a jemný ruch okolo ho znovu kolébal ke spánku. Opravdu toho na něj bylo hodně a ještě se úplně nenaučil fungovat s minimem energie. Pokojně zavřel oči a za chvilku už spal.

"Hele," drknul Donghae do Kangina, který stál nejblíž a bradou ukázal na oslavence. Během chvíle už se na něj dívali všichni, jak spí na obrovském plyšovém zvířeti, nohy volně visící dolů a ruce sklouznuté také dolů, jen ještě spojené několika prsty, ve tváři spokojený výraz.

"Je toho na něj hodně," brouknul Eunhyuk a ostatní jen kývli. Celý zbytek večera se jen tiše bavili, něco málo popíjeli a očima čas od času sklouzli k nejmladšímu. I když se jej pokusili odnést, odmítal se i ve spánku pustit své nové nejmilejší věci.


"To byly nejlepší narozeniny," tvrdil nejmladší ještě několik týdnů po tom. A zbožňoval Kibuma za ten nejlepší dárek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 6. března 2014 v 18:12 | Reagovat

Ááááááááásdfghjkl!!! Rozkošné! Ňah, Wookie, kruci, on je tak zatraceně sladký ten chlapec. *nenápadně ho kradne z žirafy a utíká s ním k sobě domů*

Mám ho ráda v páru s Kibumem... Ačkoli nevím, či jsem na ně někdy něco četla... nebo psala... nebo... co. Spíš jsem o nich jako o páru jen přemýšlela. Hahaha. Sladké.

(K povídce na přání, jelikož nechceš, mažu komentáře, aby měl šanci někdo jiný, hahaha. Každopádně u mě jednu budeš mít v záloze, kdyby někdy náhodou :D)

2 Hatachi Hatachi | 6. března 2014 v 21:04 | Reagovat

Aňuu...to bylo tak sladký, že snad z toho přívalu cukru dostanu cukrovku.
Wookie hodně miluje žirafy.
Zajímavý pár Kibum/Ryeowook. Ale radši mam Henry/Ryeowook.
Moc se těšim na další pár :-)

3 Erebos Erebos | Web | 7. března 2014 v 19:41 | Reagovat

[1]: Bere alespoň žirafu, když Wookie nezbyl :-D Hmmm hmmm, že by se mi hodili jako nějaký pár k něčemu? To stojí za zamyšlení...Povídku si budu pamatovat, třeba se to někdy bude hodit ;-) Děkuji moc :-)

[2]: Henry/Ryeowook... a jo, teď mi tak nějak došlo, že jsem si nedopsal mezi ostatní páry ZhouMiho a Henryho... hups? Mno, asi to budu dávat jako bonusy čas od času. Díky za připomenutí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz