Beze slova

2. listopadu 2013 v 16:38 | Erebos |  Reálné postavy
Mě ta F1 prostě nedělá dobře, vůbec mi nedělá dobře....Smějící se a pořád nesnáším Vettela Smějící se


Byli bezradní. Všech osmnáct jezdců formule jedna postávalo nerozhodně vedle sebe a zírali na dítě před sebou. Malý chlapec, možná tříletý, po všech čas od času hodil letmý pohled, ale zatím byl zabavený pastelkami. Ani jeden z nich netušil, co bude dál. Jeho otec byl jeden z pracovníků na trati a nešťastnou náhodou byl těžce zraněn a převezen do nemocnice, matku se nepodařilo kontaktovat. Pár jezdců začalo s tím, že na něj dohlédnou, než se někdo ozve, ale bylo jasné, že si jen snaží vylepšit image. Nakonec se v místnosti, kde hoch seděl u stolu a kreslil, sešli téměř všichni. Když se začal ptát, kde je táta a když neměli odpověď, rozplakal se. Sebastian Vettel jej vzal do náruče a snažil se ho ukonejšit, ale mělo to naprosto opačný efekt. Převzal si ho Jenson Button, ale ani ten neměl úspěch. Lewis Hamilton dítěti zpíval, ale hošík jen začal kopat kolem sebe a ještě usilovněji vzlykat. Ještě chvíli putoval mezi těmi odvážnějšími za neustálého pláče, až Mark Webber navrhnul, aby jej znovu posadili a nechali ho uklidnit se. Zíral na ně zarudlýma očima, ale mlčel a třásl se.
Až po chvíli dorazil i zbytek závodníků, kteří se museli zdržet a zabavit novináře, aby se na dítě nevrhli a neušlapali ho. Někteří z nich vypadali uštvaně a vynervovaně, ale pohledy se dožadovali nových informací. Dostalo se jim však převážně jen zavrtění hlavou nebo i několika trhnutími rameny či pokynutí k chlapci. Právě k nim zvedl své hnědé oči a propaloval je znepokojeným pohledem. Bradička se mu lehounce třásla a jednou ručkou se držel za tričko a žmoulal ho, zatímco druhou svíral pastelku.
Mezi všemi se překvapivě prodral Kimi Räikkönen. Po těch, co na něj vrhali překvapené pohledy, zpátky házel ty ledově Icemanovské. Nemluvil, jen tiše přešel k židličce, na které klučík seděl, posadil se na zem a díval se na něj s mírným úsměvem na tváři. Nakonec se zády opřel o nohu stolu a nabídl si jeden z volných papírů spolu s pastelkou a začal kreslit. Po chvíli chlapci s úsměvem podal svůj obrázek a ten se rozzářil. Nadšeně se na něj díval s úsměvem od ucha k uchu a když si všiml jeho tetování na vnitřní straně paže, nadšeně si jeho paži vytáhl k sobě a prstíkem přejížděl po černé kontuře. Kimi se ani nepohnul, jen ho nechal a pořád se snažil přívětivě usmívat.

Všichni jen nevěřícně zírali, jak nepřístupný a chladný Iceman pomáhá malému dítěti odvést myšlenky, ale to už se mezi nimi protáhl Felipe Massa. Jeho věčný úsměv a laskavý pohled chlapce donutily mu úsměv vrátit. Felipe před něj postavil sklenici s vychlazeným džusem a s tázavým pohledem směrem k nejmenšímu se probral několika jeho kresbami. Nakonec ho jen pocuchal v krátkých černých vláskách jako pyšný rodič chválící své dítě. Hošík se k dlani na chvíli přimknul a pak k němu zvedl tvář a usmíval se. Seskočil ze stoličky, pověsil se na krk Kimimu a na tvář mu vtiskl pusinku, nechal se obejmout, ale pak zase vyskočil a hupsnul na židličku a odtud se pověsil Felipemu kolem krku. Obtočil ho nohama a hlavičku si složil na jeho plec. Muž ho podepřel pažemi a posadil se i s ním na uprázdněnou židli. Dítě se mu nakonec v náručí otočilo zpět ke kresbám a tužky létaly po papíře. Když se Kimi chtěl zvednout a zase tiše zmizet, chlapec vrhl nesouhlasný pohled a chytil ho za lem košile. Když se muž zastavil a otočil, ještě jednou zatahal, aby mu dal jasně najevo, že chce, aby se vrátil. Znovu si tedy sedl a dítě mu skočilo do klína. Opřelo se mu o rameno a dlaněmi si znovu přitáhlo jednu potetovanou ruku a prstíkem obkružovalo kontury. Jeho pohyby se zpomalovaly, až do chvíle, kdy drobné tělíčko zcela ochablo a hlavička se zvrátila jemně dozadu, aby se zastavila o vyrýsovaný biceps. Hoch usnul. Bylo to nejlepší řešení, protože tak se nemuseli snažit držet veselé výrazy a vymýšlet odpovědi na jeho otázky co se stalo s tátou. Všechny ta nehoda dost vzala. V Kimiho tváři se na chvíli zablesklo zděšení, když mu došlo, že slouží jako polštář a jen tak se dítěte nezbaví. Ten výraz však viděl jen Felipe, který utlumil smích v dlani. Netrpělivě čekali na zprávy. I když někteří z nich téměř jistě věděli, že i kdyby o otce klučík přišel a nikdo z jeho rodiny se nenašel, že si právě našel svou náhradní rodinu. A oba dospělí závodníci se sebou problém neměli. Ten hoch si je jednoduše omotal kolem prstu. Bez jediného slova.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dg-entertainment dg-entertainment | Web | 20. ledna 2014 v 21:40 | Reagovat

Nyaaaa na to nejde nic jiného říct

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
LAYOUT BY: KIM LULA | purple-line.blog.cz